Tabela Modelleri ve Fiyatları

Yazan admin 19/10/2019 1 Yorum (lar) Türkiye,

Eğer iyi bir tabela model ve fiyatı arıyorsanız doğru yere geldiniz. Öncelikle şunu belirtmemiz gerekir ki tabela işi ayrı bir iş gurubu tasarım işi ayrı bir iş gurubudur. Ve her iki iş gurubunda da ince püf nottalar vardır.

 

Şimdi bir iş yeriniz var olduğunu ya da yeni bir işyeri açacağınızı varsayalım. İlk yapılması gereken tabelanızın görünürlüğü olacaktır. Düz bir şekilde mi yoksa komple cepheyi mi kaplayacak belirlemelisiniz. Belki de totem şeklinde bir tabelaya ihtiyacınız olacaktır.

 

Tabela modelleri olarak arama yaparsanız bir sürü örnek çeşit bulabilirsiniz internet ortamında. Fakat bunların hiçbiri size hitap etmelebilir. O yüzden sektörünüzü iyi bilen ve araştıran bir tasarımcıya ihtiyacınız olacaktır. Unutmayın ki bu tasarım işi bir sanattır ve bu sanatın fiyatını tasarımcı belirler. Çok duyup görmekteyiz Filanca şu paraya, komşum şu kadara yaptırdı. Emeğe ve yapılan işe fiyatını ustası belirler. Eğer ustayı üzmezseniz bize iyi bir iş çıkartabilir.

 

Ahşap kompozit mı olacak, led ışıklı mı olacak, kabartma kutu harf mi olacak bunlar sonraki işler. İlk önce tasarımınızı sade anlaşılır ve okunabilir yapmalısınız. Tabii ki de her cepheden yani en azından en çok görülebilen cepheden bakılmalıdır, Belki de yeni bir tabela modeli geliştirilecek.

 

Tasırım işini hallettiniz, lerinizi belirlediniz, yeni bir tabela modeli istediniz ve sıra geldi kullanılacak malzeme seçimine. İşte tam bu noktada tabelanızın kalite ve fiyatı belirledir. Aynı tabelayı örneğin 1x1 metre ölçülerinde vinil baskılı profil çerçeve içerisine yaparsanız 200 lira tutarken kompozit ahşap panel üzerine rakı beyazı pleksi ile kutu harf yapıp içeriine del ışık döşerseniz 1000 lirayı bulabilir. Artı bunlara baskı tabarım + hazırlık + montaj gibi ücretler de eklenecektir.

 

Bilindiği gibi hangi boya olursa olsun basılan malzemenin üzerinde zamanla solma, kirenme ve eskime yapacaktır. Fakat çoğu kişi bu şekilde tabelalar kullanıyor. Niye? çünkü fiyat maliyet düşük. Eskirse yenisini yaptırırım mantığı ile.

 

 

1 Yorum (lar)

Faik Koseoglu:
21/10/2019, 01:27:29 PM, www.serajans.com
Cevapla

Güzel ve açıklayıcı bir yazı olmuş. teşekkürler

Yorum Metni Bırakın